Lielākā daļa jeb 80% Latvijas iedzīvotāju kaitina, ka cilvēki publiskās vietās savā telefonā skaļi – bez austiņām – klausās mūziku vai skatās video, liecina “Tele2” un “Norstat” veiktā aptauja*. Katrs piektais iedzīvotājs arī atzīst, ka publiskās vietās mēdz veikt video zvanu, nelietojot austiņas, savukārt katrs otrais iedzīvotājs mēdz darīt kaut ko telefonā, kamēr paralēli sarunājas ar citu cilvēku. Tāpat 42% iedzīvotāju saviesīgu pasākumu laikā, kurā pulcējas draugi un paziņas, mēdz izmantot telefonu, lai īsinātu laiku, bet katram trešajam (36%) iedzīvotājam ir gadījies, ka telefons iezvanās vai arī tiek saņemts kāds paziņojums nepiemērotā laikā (kāzās, bērēs, teātrī u.tml.).
Šīs aptaujas dati rāda, ka ļoti daudzās ikdienišķās situācijās cilvēki telefonus lieto brīžos, kad to nevajadzētu darīt, vai arī veidos, kas traucē apkārtējiem, piemēram, skaļi klausoties mūziku vai skatoties video. Prasmes veidot pieklājīgas un efektīvas attiecības, un saskarsmi virtuālajā vidē nav tās, kuras varam “saņemt mantojumā” no saviem vecākiem un vecvecākiem. Šobrīd visas paaudzes tās apgūst vienlaicīgi, tā ir jauna pieredze, neierasta situācija, kad mācāmies visi kopā, reizēm vecāki no bērniem, reizēm – vecvecāki no mazbērniem vai otrādi. Šī iemesla dēļ “Tele2” kopā ar etiķetes eksperti Kristīnu Sprūdžu un Latvijas Universitātes profesori Zandu Rubeni ir izstrādājis viedtelefona lietošanas etiķeti.
• Telefona lietošanas etiķete mājās
• Telefona lietošanas etiķete darbā
• Telefona lietošanas etiķete publiskā vidē
* Aptauja veikta 2022. gada novembrī, aptaujājot 1006 respondentus.
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Atstāj numuru, atzvanīsim!
Tarifu plāni
Mājas internets
Biznesam
Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!
Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!
Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!
Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!
Saistītie raksti
6.01.2025
Ja negribi iekāpt dezinformātora lamatās, ir regulāri jātrenē domāšanas muskulis. Saruna ar komunikatoru Rihardu Bambalu
“Tas ir mūžizglītības jautājums,” tā saka Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas un koordinācijas departamenta vadītāja vietnieks Rihards Bambals, runājot par to, kā izvairīties no iekrišanas dezinformācijas lamatās. Noklausies...
16.12.2024
Vientulības sajūtu nenosaka tas, cik daudz apkārt ir cilvēku, bet gan, cik tuvas ir attiecības ar viņiem. Saruna ar ārsti psihoterapeiti Agiju Tommi.
Ar ko atšķiras vientulība no vienatnes? Vai justies vientuļi ir normāli? Cik dziļas saites varam izveidot sociālajos tīklo ar citiem cilvēkiem? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem, saruna ar ārsti psihoterapeiti Agiju Tommi.
2.12.2024
Vecāki ar bildēm apzināti vei neapzināti veido savu bērnu tēlu sociālajos tīklos. Saruna ar geštaltterapeiti Aigu Gavari.
Kādēļ vecāki publicē bērnu bildes sociālajos tīklos? Ko par to domā bērni un kā tas var ietekmēt bērna dzīvi nākotnē? Par ko padomāt, pirms publicēt bērnu bildes vai video sociālajos tīklos. Noklausies jaunāko “Tele2” podkāsta...