Šī vasara mums ir padevusies fantastiski silta un šobrīd laukā nekas neliecina par to, ka jau pavisam drīz atsāksies skolas laiks. Tas nozīmē, ka ir jāpaspēj mūsu dārgās atvases apgādāt ar sakaru ierīcēm, lai mums kā vecākiem ir mierīgāka sirds un bērniem plašākas izklaides un mācību iespējas. Labā ziņa gan ir tāda, ka ar katru gadu viedierīces kļūst pieejamākas un par arvien mazāku naudas summu varam iegūt tehniski arvien labāku ierīci. Ir pagājuši tie laiki, kad skolēni lietoja tikai radinieku vecos telefonus, lai gan kopumā šī pieeja joprojām ir aktuāla un nemaz nav zemē metama.
Domājams, vairs nav jādiskutē par to, ka mūsdienās arī pirmklasniekam telefona izmantošana ir pavisam normāla parādība un noderīgs vecāku un bērna savstarpējās saziņas rīks, taču jāatceras, ka pirmklasnieka un pusaudžu prasības pret sakaru ierīcēm atšķiras. Tāpēc šajā bloga ierakstā apskatīsim vairākus aspektus, kas jāņem vērā izvēloties viedtālruni mūsu skolēnam.
Domājams, vairs nav jādiskutē par to, ka mūsdienās arī pirmklasniekam telefona izmantošana ir pavisam normāla parādība un noderīgs vecāku un bērna savstarpējās saziņas rīks, taču jāatceras, ka pirmklasnieka un pusaudžu prasības pret sakaru ierīcēm atšķiras. Tāpēc šajā bloga ierakstā apskatīsim vairākus aspektus, kas jāņem vērā izvēloties viedtālruni mūsu skolēnam.
1. Dizains un korpusa izturība
Tā kā bērni ir ļoti aktīvi, īpaša vērība ir jāpievērš telefona fiziskajai drošībai. Mēs varam izvēlēties ierīces, kas jau rūpnīcā ir veidotas tā, lai būtu īpaši izturīgas, un varam uzlabot drošību teju ikvienam citam viedtālrunim. No izturīgajiem viedtālruņiem var apskatīt Blackview zīmola produktus, piemēram, Blackview BV5300 PRO vai BlackView BV6200 PRO. Tiem ir gan MIL-STD-810H fiziskās drošības sertifikāts (proti, tie ir pamatīgi testēti, lai izturētu triecienus u.c. apkārtējās vides iespējamās ietekmes), gan IP68 sertifikācija, kas nozīmē izturību pret mitrumu un putekļiem. Ja redzi šādas sertifikācijas arī citiem viedtālruņiem, tad zini, ka ražotājs ir parūpējies, lai tie būtu izturīgi.
Ja mums vai bērnam labāk patīk atpazīstamu zīmolu produkti, varam padarīt drošākus arī tos, izvēloties pamatīgus maciņus un izturīgus aizsargstikliņus. Stikliņu gadījumā raugāmies uz “tempered glass” produktiem, kas ir biezāki un izturīgāki par vienkāršākām aizsargplēvēm. Pat ja šāds stikliņš telefona kritiena gadījumā ieplīsīs, pašas ierīces ekrāns būs pasargāts un saplēsto aizsargstiklu varēs nomainīt uz jaunu. Pieejami mēdz būt arī stikliņi ar privātuma filtru, kas neļaus saskatīt ekrānā notiekošo, raugoties no sāniem. Ja runājam par maciņiem, tad Xiaomi, Poco un Redmi visbiežāk tādu jau iekļauj komplektā. Tāpat der pieminēt, ka pēdējos gados arvien vairāk telefonu ražotāju sāk piedāvāt mitruma un putekļu aizsardzību ierīcēm.
Gadžetu ražotāji ar premium materiālu izvēli korpusu uzbūvē priecē arī vidējās un budžeta klases ierīcēs. Arvien vairāk viedtālruņi izmanto metāla rāmjus un izturīgus stikla korpusus. Piemēram, pat budžeta klases Samsung Galaxy A15 viedtālrunis vizuāli līdzinās krietni dārgākiem šī zīmola flagmaņiem. Lai arī vairums pirkto telefonu joprojām ir melni vai balti, jauniešiem mērķētās ierīces nereti piedāvā arī krietni dzīvespriecīgākās krāsās. Aprunājies ar savu bērnu – varbūt kāda košāka krāsa būs atbilstošāka izvēle.
Starp citu, pieredze rāda, ka bērniem ļoti noderīgas ir jostas somiņas (ko vairums gan nēsā pāri krūtīm), jo tajās ērti var ievietot telefonu, un pastāv mazāka iespēja, ka ierīce izkritīs laukā no kabatas vai rokām.
2. Displeji kļūst arvien labāki
Vairs praktiski nav pieejami viedtālruņi ar maza izmēra displejiem un vismaz 6 collu ekrāna izmērs ir kļuvis par standartu, pie kura būs jāpierod gan lieliem, gan maziem. Bet no otras puses, lielākā ekrānā būs ērtāk skatīties video vai čatot ar vecākiem, skolasbiedriem. Jo būsim reāli – ierīces pamatā tiks izmantotas satura patērēšanai un ērtāk to darīt ar lielāku ekrānu.
Starp citu, ja vēlies iegūt lielu displeju, bet pašu ierīci pēc iespējas vieglāk rokā noturamu, tad apskati Sony Xperia 10 V modeli, kura unikālā šaurā forma var būt tieši tas, kas meklēts.
Mūsdienīgi viedtālruņi izmanto labas kvalitātes IPS displejus (In-Plane Switching) – tie darbojas ar šķidro kristālu organizēšanu paralēlēs, radot izteiksmīgas un spilgtas krāsas, un no tiem nav jābaidās. Tomēr arvien vairāk viedtālruņi pat vidējā un budžeta klasē saņem AMOLED tipa displejus, kas praksē nozīmē izteiksmīgākas krāsas, labāku saredzamību spilgta apgaismojuma apstākļos un augstāku energoefektivitāti. Ja ir iespējams, izvēlamies ierīci, kas aprīkota ar šādu displeju. Labs piemērs ir Samsung Galaxy A55 5G.
Ja telefonu aprakstos redzi pieminētus 90, 120 vai 144 Hz, tas apzīmē displeja atsvaidzes ātrumu. Jo vairāk hercu, jo ātrāk displejs atsvaidzina “bildi” un viss tajā notiekošais izskatās plūdenāks. Tas būs noderīgi gan tiem, kas lasa garus tekstus telefonos, gan spēlē spēlītes. Lielajam vairumam pircēju gan 90 Hz displejs būs pavisam pietiekams un komfortabli lietojams.
3. Kameras un skanējums
Pat vienkāršākie viedtālruņi nav iedomājami bez labām kamerām, jo ar šīm ierīcēm mēs ikdienā pavadām visvairāk laika un iemūžinām teju katru mūsu dzīves momentu. Jau pat budžeta klases viedtālruņi kā Redmi 13C ir aprīkoti ar vairāku kameru sistēmām, kas ļauj uzņemt labas kvalitātes attēlus un video dažādos apgaismojuma apstākļos. Jāsaprot, ka mūsdienās attēlu kvalitāti lielā mērā ietekmē dažādi digitāli algoritmi, nevis tikai fiziski kameras dzelži. Jo dārgāku viedtālruni izvēlēsimies, jo dažādākos apstākļos spēsim iegūt labas kvalitātes attēlus un video. Piemēram, budžeta klases telefoni joprojām nav labākie rīki nakts attēlu uzņemšanai, savukārt flagmaņtelefoni no pilnīgas tumsas pašu velnu var izvilkt. Tāpat, pieaugot telefona cenai, tiekam pie tādām funkcijām kā digitālā attēla stabilizācija (palīdzēs pret drebošām rokām) un telefoto kameras, kas ļaus kvalitatīvi uzņemt ļoti tālu esošus objektus.
Stereo skaļruņi un vairāku mikrofonu sistēmas jau ir norma pat vidējās klases ierīcēs, tāpēc ir pagrūti nopirkt telefonu, kas skan klusu vai slikti. Tomēr iesakām apskatīt arī bezvadu austiņu un skaļruņu piedāvājumu. Pēdējos pāris gados šie produkti ir kļuvuši izteikti pieejami cenas ziņā un nodrošina ļoti labu audio kvalitāti. Ņem arī vērā to, ka ir arvien mazāk to telefonu, kuros ir iebūvēta vecā labā 3.5 mm audio pieslēgvieta, kas nepieciešama, lai pieslēgtu austiņas ar vadu. Tas skaidrojams ar to, ka pēdējo gadu laikā lielākoties cilvēku izvēle ir par labu bezvadu austiņām.
4. Veiktspēja un sakaru iespējas
Pat skolēniem rekomendējam izvēlēties telefonus ar vismaz 128 GB iebūvēto atmiņu, lai attālinātu to brīdi, kad atmiņa būs aizpildīta ar foto, video un mobilajām lietotnēm. Izzūdoša parādība ir atmiņas kartes atbalsts telefonos, taču ik pa kādam modelim vēl varam atrast, piemēram, Samsung Galaxy A35 5G. Android telefoni mūsdienās var būt aprīkoti pat ar 24 GB operatīvo atmiņu, bet pirmo klašu skolēniem būs absolūti pietiekami arī ar 6 GB operatīvo atmiņu, lai ierīce vismaz pāris gadus darbotos pietiekami naski.
Ja pie telefona apraksta redzi VoLTE piezīmi, tas nozīmē, ka konkrētais telefons spēj nodrošināt īpaši augstas kvalitātes balss sakarus, ja sazvana otrā pusē būs arī VoLTE saderīga ierīce. Šī funkcija parasti ir pieejama dārgākām ierīcēm. Arī 5G sakaru tehnoloģijas atbalsts skolēna telefonā nav obligāts, taču sāk parādīties arvien vairāk vidējās un pat budžeta klases ierīces, kas to nodrošina. Ja izvēlēsies šādu ierīci, 5G tīkla pārklājuma zonā internets darbosies ātrāk.
5. Akumulators un uzlādes iespējas
Tā kā bērni savas mobilās ierīces mēdz lietot ļoti aktīvi, ir jāpievērš uzmanība arī to akumulatora izmēram un uzlādes spējām. Šobrīd aktuālajiem viedtālruņiem ir vidēji 4500-5000 mAh akumulatori un visi telefoni nodrošina vada uzlādi. Ķīniešu ražotāji izceļas ar ļoti lielas jaudas uzlādes iespējām. Piemēram, Xiaomi 14 nodrošina 90 W uzlādi un tas nozīmē, ka telefonu varēsim uzlādēt pavisam ātri. Arvien vairāk telefonu nodrošina arī bezvadu uzlādi, taču, lai to izmantotu, būs jāiegādājas bezvadu lādētājs. Ņem vērā, ka vairumam jauno telefonu iepakojuma kastītē vairs netiek iekļauts lādētājs, tāpēc tas būs jāiegādājas atsevišķi. Vecāki var apsvērt arī ārējā akumulatora iegādi, lai novērstu situācijas, kad bērna telefons izlādējas un to nav iespējams uzlādēt. Šis aksesuārs mūsdienās nav nedz dārgs, nedz tehniski sarežģīts, bet noteikti spēs aiztaupīt lieku stresu vecākiem un bērnam.
Kas ar to mākslīgo intelektu?
Arvien vairāk telefonu ražotāju savos mārketinga materiālos uzsver, ka to radītajos produktos ir pieejamas dažnedažādas mākslīgā intelekta funkcijas. Te jāsaprot, ka vairums no tām pilnvērtīgi nedarbojas ne Latvijā, ne ar latviešu valodu un lielas cerības uz tām likt nevajadzētu. Tomēr šis tas noderīgs ir. Piemēram, fotogrāfijās ļoti kvalitatīvi varam “izdzēst” dažādus objektus un mākslīgā intelekta čatbotam uzdot jautājumus, kurus iepriekš būtu jāmeklē kādā interneta meklētājservisā. Ar laiku gan šīs funkcijas kļūs arvien noderīgākas un pieejamas arī Latvijā, tāpēc aicinām ar vienu aci sekot līdzi to attīstībai.
Nobeigumā
Izvēloties viedtālruni skolēnam, svarīgi ir ne tikai tehniskie parametri, bet arī bērna vēlmes un vajadzības. Nosakiet budžetu un apspriediet ar bērnu, kādus telefona parametrus viņš uzskata par svarīgiem. Tas palīdzēs pieņemt lēmumu, kas apmierinās gan jūsu, gan bērna vajadzības.
Tā kā bērni ir ļoti aktīvi, īpaša vērība ir jāpievērš telefona fiziskajai drošībai. Mēs varam izvēlēties ierīces, kas jau rūpnīcā ir veidotas tā, lai būtu īpaši izturīgas, un varam uzlabot drošību teju ikvienam citam viedtālrunim. No izturīgajiem viedtālruņiem var apskatīt Blackview zīmola produktus, piemēram, Blackview BV5300 PRO vai BlackView BV6200 PRO. Tiem ir gan MIL-STD-810H fiziskās drošības sertifikāts (proti, tie ir pamatīgi testēti, lai izturētu triecienus u.c. apkārtējās vides iespējamās ietekmes), gan IP68 sertifikācija, kas nozīmē izturību pret mitrumu un putekļiem. Ja redzi šādas sertifikācijas arī citiem viedtālruņiem, tad zini, ka ražotājs ir parūpējies, lai tie būtu izturīgi.
Ja mums vai bērnam labāk patīk atpazīstamu zīmolu produkti, varam padarīt drošākus arī tos, izvēloties pamatīgus maciņus un izturīgus aizsargstikliņus. Stikliņu gadījumā raugāmies uz “tempered glass” produktiem, kas ir biezāki un izturīgāki par vienkāršākām aizsargplēvēm. Pat ja šāds stikliņš telefona kritiena gadījumā ieplīsīs, pašas ierīces ekrāns būs pasargāts un saplēsto aizsargstiklu varēs nomainīt uz jaunu. Pieejami mēdz būt arī stikliņi ar privātuma filtru, kas neļaus saskatīt ekrānā notiekošo, raugoties no sāniem. Ja runājam par maciņiem, tad Xiaomi, Poco un Redmi visbiežāk tādu jau iekļauj komplektā. Tāpat der pieminēt, ka pēdējos gados arvien vairāk telefonu ražotāju sāk piedāvāt mitruma un putekļu aizsardzību ierīcēm.
Gadžetu ražotāji ar premium materiālu izvēli korpusu uzbūvē priecē arī vidējās un budžeta klases ierīcēs. Arvien vairāk viedtālruņi izmanto metāla rāmjus un izturīgus stikla korpusus. Piemēram, pat budžeta klases Samsung Galaxy A15 viedtālrunis vizuāli līdzinās krietni dārgākiem šī zīmola flagmaņiem. Lai arī vairums pirkto telefonu joprojām ir melni vai balti, jauniešiem mērķētās ierīces nereti piedāvā arī krietni dzīvespriecīgākās krāsās. Aprunājies ar savu bērnu – varbūt kāda košāka krāsa būs atbilstošāka izvēle.
Starp citu, pieredze rāda, ka bērniem ļoti noderīgas ir jostas somiņas (ko vairums gan nēsā pāri krūtīm), jo tajās ērti var ievietot telefonu, un pastāv mazāka iespēja, ka ierīce izkritīs laukā no kabatas vai rokām.
2. Displeji kļūst arvien labāki
Vairs praktiski nav pieejami viedtālruņi ar maza izmēra displejiem un vismaz 6 collu ekrāna izmērs ir kļuvis par standartu, pie kura būs jāpierod gan lieliem, gan maziem. Bet no otras puses, lielākā ekrānā būs ērtāk skatīties video vai čatot ar vecākiem, skolasbiedriem. Jo būsim reāli – ierīces pamatā tiks izmantotas satura patērēšanai un ērtāk to darīt ar lielāku ekrānu.
Starp citu, ja vēlies iegūt lielu displeju, bet pašu ierīci pēc iespējas vieglāk rokā noturamu, tad apskati Sony Xperia 10 V modeli, kura unikālā šaurā forma var būt tieši tas, kas meklēts.
Mūsdienīgi viedtālruņi izmanto labas kvalitātes IPS displejus (In-Plane Switching) – tie darbojas ar šķidro kristālu organizēšanu paralēlēs, radot izteiksmīgas un spilgtas krāsas, un no tiem nav jābaidās. Tomēr arvien vairāk viedtālruņi pat vidējā un budžeta klasē saņem AMOLED tipa displejus, kas praksē nozīmē izteiksmīgākas krāsas, labāku saredzamību spilgta apgaismojuma apstākļos un augstāku energoefektivitāti. Ja ir iespējams, izvēlamies ierīci, kas aprīkota ar šādu displeju. Labs piemērs ir Samsung Galaxy A55 5G.
Ja telefonu aprakstos redzi pieminētus 90, 120 vai 144 Hz, tas apzīmē displeja atsvaidzes ātrumu. Jo vairāk hercu, jo ātrāk displejs atsvaidzina “bildi” un viss tajā notiekošais izskatās plūdenāks. Tas būs noderīgi gan tiem, kas lasa garus tekstus telefonos, gan spēlē spēlītes. Lielajam vairumam pircēju gan 90 Hz displejs būs pavisam pietiekams un komfortabli lietojams.
3. Kameras un skanējums
Pat vienkāršākie viedtālruņi nav iedomājami bez labām kamerām, jo ar šīm ierīcēm mēs ikdienā pavadām visvairāk laika un iemūžinām teju katru mūsu dzīves momentu. Jau pat budžeta klases viedtālruņi kā Redmi 13C ir aprīkoti ar vairāku kameru sistēmām, kas ļauj uzņemt labas kvalitātes attēlus un video dažādos apgaismojuma apstākļos. Jāsaprot, ka mūsdienās attēlu kvalitāti lielā mērā ietekmē dažādi digitāli algoritmi, nevis tikai fiziski kameras dzelži. Jo dārgāku viedtālruni izvēlēsimies, jo dažādākos apstākļos spēsim iegūt labas kvalitātes attēlus un video. Piemēram, budžeta klases telefoni joprojām nav labākie rīki nakts attēlu uzņemšanai, savukārt flagmaņtelefoni no pilnīgas tumsas pašu velnu var izvilkt. Tāpat, pieaugot telefona cenai, tiekam pie tādām funkcijām kā digitālā attēla stabilizācija (palīdzēs pret drebošām rokām) un telefoto kameras, kas ļaus kvalitatīvi uzņemt ļoti tālu esošus objektus.
Stereo skaļruņi un vairāku mikrofonu sistēmas jau ir norma pat vidējās klases ierīcēs, tāpēc ir pagrūti nopirkt telefonu, kas skan klusu vai slikti. Tomēr iesakām apskatīt arī bezvadu austiņu un skaļruņu piedāvājumu. Pēdējos pāris gados šie produkti ir kļuvuši izteikti pieejami cenas ziņā un nodrošina ļoti labu audio kvalitāti. Ņem arī vērā to, ka ir arvien mazāk to telefonu, kuros ir iebūvēta vecā labā 3.5 mm audio pieslēgvieta, kas nepieciešama, lai pieslēgtu austiņas ar vadu. Tas skaidrojams ar to, ka pēdējo gadu laikā lielākoties cilvēku izvēle ir par labu bezvadu austiņām.
4. Veiktspēja un sakaru iespējas
Pat skolēniem rekomendējam izvēlēties telefonus ar vismaz 128 GB iebūvēto atmiņu, lai attālinātu to brīdi, kad atmiņa būs aizpildīta ar foto, video un mobilajām lietotnēm. Izzūdoša parādība ir atmiņas kartes atbalsts telefonos, taču ik pa kādam modelim vēl varam atrast, piemēram, Samsung Galaxy A35 5G. Android telefoni mūsdienās var būt aprīkoti pat ar 24 GB operatīvo atmiņu, bet pirmo klašu skolēniem būs absolūti pietiekami arī ar 6 GB operatīvo atmiņu, lai ierīce vismaz pāris gadus darbotos pietiekami naski.
Ja pie telefona apraksta redzi VoLTE piezīmi, tas nozīmē, ka konkrētais telefons spēj nodrošināt īpaši augstas kvalitātes balss sakarus, ja sazvana otrā pusē būs arī VoLTE saderīga ierīce. Šī funkcija parasti ir pieejama dārgākām ierīcēm. Arī 5G sakaru tehnoloģijas atbalsts skolēna telefonā nav obligāts, taču sāk parādīties arvien vairāk vidējās un pat budžeta klases ierīces, kas to nodrošina. Ja izvēlēsies šādu ierīci, 5G tīkla pārklājuma zonā internets darbosies ātrāk.
5. Akumulators un uzlādes iespējas
Tā kā bērni savas mobilās ierīces mēdz lietot ļoti aktīvi, ir jāpievērš uzmanība arī to akumulatora izmēram un uzlādes spējām. Šobrīd aktuālajiem viedtālruņiem ir vidēji 4500-5000 mAh akumulatori un visi telefoni nodrošina vada uzlādi. Ķīniešu ražotāji izceļas ar ļoti lielas jaudas uzlādes iespējām. Piemēram, Xiaomi 14 nodrošina 90 W uzlādi un tas nozīmē, ka telefonu varēsim uzlādēt pavisam ātri. Arvien vairāk telefonu nodrošina arī bezvadu uzlādi, taču, lai to izmantotu, būs jāiegādājas bezvadu lādētājs. Ņem vērā, ka vairumam jauno telefonu iepakojuma kastītē vairs netiek iekļauts lādētājs, tāpēc tas būs jāiegādājas atsevišķi. Vecāki var apsvērt arī ārējā akumulatora iegādi, lai novērstu situācijas, kad bērna telefons izlādējas un to nav iespējams uzlādēt. Šis aksesuārs mūsdienās nav nedz dārgs, nedz tehniski sarežģīts, bet noteikti spēs aiztaupīt lieku stresu vecākiem un bērnam.
Kas ar to mākslīgo intelektu?
Arvien vairāk telefonu ražotāju savos mārketinga materiālos uzsver, ka to radītajos produktos ir pieejamas dažnedažādas mākslīgā intelekta funkcijas. Te jāsaprot, ka vairums no tām pilnvērtīgi nedarbojas ne Latvijā, ne ar latviešu valodu un lielas cerības uz tām likt nevajadzētu. Tomēr šis tas noderīgs ir. Piemēram, fotogrāfijās ļoti kvalitatīvi varam “izdzēst” dažādus objektus un mākslīgā intelekta čatbotam uzdot jautājumus, kurus iepriekš būtu jāmeklē kādā interneta meklētājservisā. Ar laiku gan šīs funkcijas kļūs arvien noderīgākas un pieejamas arī Latvijā, tāpēc aicinām ar vienu aci sekot līdzi to attīstībai.
Nobeigumā
Izvēloties viedtālruni skolēnam, svarīgi ir ne tikai tehniskie parametri, bet arī bērna vēlmes un vajadzības. Nosakiet budžetu un apspriediet ar bērnu, kādus telefona parametrus viņš uzskata par svarīgiem. Tas palīdzēs pieņemt lēmumu, kas apmierinās gan jūsu, gan bērna vajadzības.
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Atstāj numuru, atzvanīsim!
Tarifu plāni
Mājas internets
Biznesam
Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!
Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!
Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!
Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!
Saistītie raksti
21.10.2024
Svarīga ir izpratne, ne “iekalšana”. Saruna ar TikTok kanāla “Ernesta Metode” izveidotāju un matemātikas privātskolotāju Ernestu Kazakeviču.
“Visām cilvēku darbībām pamatā ir iemesls, kāpēc viņš to dara. Mums patīk darīt to, ko mēs saprotam, kāpēc mēs to darām. Mūsdienās bērni reāli nesaprot, kādēļ viņiem tā matemātika ir vajadzīga,” tā saka Ernests Kazakevičs, kurš...
8.10.2024
Starpbrīžos ir svarīgi atpūtināt smadzenes no viedierīcēm
Liena Hačatrjana, psiholoģijas doktore, LU vadošā pētniece
“No kognitīvās psiholoģijas pētījumiem zināms, ka cilvēka informācijas apstrādes spēja ir ierobežota. Piemēram, cilvēks spēj īslaicīgi paturēt prātā un apstrādāt diezgan...
28.08.2024
Kā drošai lietošanai sagatavot bērna telefonu
Ja vien mēs nedzīvojam pavisam mazā un drošā ciemā, kur savu bērnu varam sasaukt vienkārši skaļāk nokliedzoties, telefons ir ļoti noderīgs rīks pat bērnudārzniekiem, kur nu vēl skolēniem. Vecāki gluži vienkārši lēnāk nosirmos, ja varēs savus...